Токійський університет науки відкрив Центр інновацій робототехніки, де зараз працюють 10 роботів, серед яких, зокрема, гуманоїдна модель Maholo LabDroid.
Роботи оснащені двома руками, завдяки чому можуть переносити реагенти, відкривати обладнання з контрольованою температурою та працювати із зразками.
Університет планує до 2040 року збільшити кількість роботів приблизно до 2 тисяч та поєднати їх із ШІ. Очікується, що роботи зможуть самостійно виконувати майже всі етапи досліджень.
Робот Maholo LabDroid вже використовується в офтальмологічній лікарні Кобе. Там він допомагає у клінічних дослідженнях, пов’язаних із розмноженням стовбурових клітин.
Детальніше – у статті Kyodo News.
Слідкуйте за нашою рубрикою «Техносереда», щоб завжди дізнаватися про найцікавіші технологічні новинки та інновації у світі науки й техніки.





